top of page
Ara

Lumion 10


Detaylı tabiat objeleri, yüksek kalitede render ön izlemeleri ve çok daha fazlası. Lumion 10 mimarların tasarım fikirlerini hızlı ve kolay aktarabilmesini sağlayan birçok yeniliği beraberinde getirdi.

Lumion 10’un yenilikleri alttaki videolarda görülebilir:

Lumion 10, 3D görselleştirme işini mimari iş akışlarının stressiz bir parçası haline getirmeyi amaçlıyor.

Yeni özellikler ve araçlarla beraber zengin detaylara sahip dış mekanlar, kullanıcıların gölgeyi ışığı en ince ayrıntısına kadar aktarabildiği iç mekanlar, şehir ve doğa manzaraları oluşturmak hiç olmadığı kadar kolay.

Özellikle mimarlar için üretilen Lumion ile 10 yıl. On yıl boyunca sezgisel ve güvenilir.

Tüm yeniliklere göz atmak için Yenilikler sayfasına tıklayın.

Lumion 10’daki Yeniliklere Bakış

İster sahnelere can veren yüksek detaylı tabiat objeleri ister iş akışını daha da hızlı hale getiren özellikler olsun, Lumion 10 tasarımların daha az çaba harcayarak en güzel şekilde aktarılmasını amaçlıyor.

Yüksek-Kaliteli Ön İzleme

Lumion 10 ile gelen yüksek-kalitede ön izleme ile, render işlemi öncesinde, projenin ön izlemesi olabilecek en yüksek kalitede elde edilebiliyor.

Foto, Film veya Panorama modunda efektlerin sonuç görsel üzerindeki etkileri deneyimlenerek, ışıklandırma, gölgeler, malzemeler ve kamera konumları üzerindeki revizyonlarda daha az zaman harcamak mümkün.

Örnek video için tıklayınız... Model tasarımcısı, Van Manen

Yüksek-detaylı Tabiat* (Sadece Pro)

Lumion 10 ile gelen, 62 adet yeni, Yüksek-detaylı Tabiat objesi, Lumion içerik kütüphanesinde sunulan en detaylı, gerçekçi 3D ağaç ve bitki modelleridir.

Ağaçlar, çalılar ve benzeri unsurlarla bu yüksek detaylı modeller, sahneyi görsel olarak daha da zenginleştiriyor. Rüzgârda sallanan yaprakları veya gövdenin kaba kabuk dokusunu hissetmeye yardımcı oluyor. Bir tanesi bir evin, binanın veya park tasarımının önüne yerleştirildiğinde, tasarımın hayatla nasıl bağ kurduğunu görmek mümkün.

*Yeni, Yüksek-detaylı Tabiat modelleri, Lumion’da bulunan standart tabiat modelleri veya ağaçlardan çok daha detaylıdırlar. Bu nedenle, sahneyi ağırlaştırıp, render hızını düşürebilirler. Bu nedenle, Yüksek-detaylı tabiat modellerini kullanırken biraz tutumlu davranılması önerilmektedir. Bu elemanlar, mükemmel açıdaki mükemmel görsel için kullanılabilir!

Deplasman (Displacement) Kullanımı

Yüzeyler kabartmalı ve detaylı olduğunda, tüm tasarım hayat kazanıyor. Lumion 10’da bulunan 167 malzemeye eklenen deplasman mapi ile, müşteriler seçtikleri ahşabın deseni veya tuğla yüzeyi gibi unsurları hissedecekler.

Gerçek Gece Gökyüzleri (Sadece Pro)

Gece gökyüzüne bakarken, parıldayan binlerce yıldızın altında evrenin mucizevi güzelliğini hissetmek. Bu duygu, tasarımlarını sunan mimarların hissettirmelerine yardımcı olması istenen duygunun kendisi. Ve şimdi, Lumion 10 Pro ile, 5 yeni gerçek gökyüzü kullanıma sunuluyor.

Yapı veya konutu, tek tıkla yıldızlı bir gökyüzü veya Samanyolu’nun mucizevi güzelliğinin örtüsü altına yerleştirmek mümkün. İç mekân sunumlarında, kullanıcılar müşterilerinin kendi mekanlarından uçsuz uzayın derinliklerine bakma deneyimi yaşamalarını sağlayabiliyor.

Model tasarımı, Marco Caccini

Yerleşim Boyama

Lumion 10, sahneleri ve projeleri görsel olarak zenginleştiren detaylara sahip olsa da mimari iş akışını daha hızlı ve etkili olarak yönetmeyi sağlayan yenilikleri de kullanıcılara sunuyor. Bu özelliklerden bir tanesi de boyama yapar gibi obje yerleştirmeyi sağlayan Yerleşim Boyama aracı.

Sadece fareyi bir ressamın fırça hareketleri gibi kaydırarak, ağaç, çalı ya da kaya gibi objelerin yüzlercesiyle mimari tasarımlara hayat vermek mümkün.

Model tasarım, Marco Caccini

Ve Çok Daha Fazlası…

Lumion 10 ayrıca Fotoğraf Eşleştirme, OpenStreetMap Yükseklik Haritası, yeni objeler ve malzemeleri de kullanıcılara sunuyor. Tüm yenilikler Yenilikler sayfasından görülebilir.


77 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page