top of page
Ara

LUMION 9 Hazır!


Gerçek Gökyüzü Görüntüleri. Özelleştirilebilen 3D Çimen. Atmosferik Yağmur ve Kar. Lumion 9 saniyeler içinde gerçekçi çevreler oluşturabiliyor.

Lumion

Sahneye tamamen yeni bir aydınlanma kazandıracak şekilde tek tıklama ile gerçek gökyüzü görüntüleri ekleyip, tasarımlar için benzersiz, göz alıcı ayarlar oluşturmayı mümkün kılıyor. Tüylü halılar ve kabarık battaniyelerle zenginleştirilebilen iç mekanların ifadesinde gerçekçi yağmur unsuru kullanılabiliyor. Gerçek hayat peyzaj görsellerini yeni, özelleştirilebilen 3D çim malzemeleri uygulayarak hayata geçirirken, aynı zamanda taze kesilmiş çimeni neredeyse kullanıcıların ayaklarının altında hissetmelerine olanak sağlıyor.

Lumion

Kullanıcı deneyimleri ile yeniden düzenlenen araç setleri, en karmaşık ortamları dakikalar içerisinde oluşturmaya yardımcı oluyor. Kullanıcılar, geliştirilen iş akışı ile, tüm projelerde, Lumion'un hayretler uyandıran render süratine ve kolayca elde edilebilen görsel ve videolara sahip olabiliyor.

Gerçekçi Çevreler, Gerçek Güzellik Her Zamankinden Daha Hızlı Render

Lumion 9 HDRI gerçek gökyüzleri görüntüleri içeriyor. Birini seçip, güncellenen Gökyüzü Işığı efekti ile birlikte göz alıcı arka plan içerisinde tasarıma yenilenen ışıklar eklenebiliyor.

lumion hdri

Kullanıcılar, yeni, son derece gerçekçi 3D çimenler ve kürk malzemeleri ile tasarımlara güzellik katabiliyor ve bu dokunma, koklama veya işitme gibi duyuları harekete geçirebiliyor. Yeni Atmosferik Kar ve Yağmur ile isteğe göre huzurlu ve rahat ortamlar ya da dramatik ve endişeli ortamlar oluşturulabiliyor.

Kullanıcılar Lumion 9 ile su birikintileri oluşturabilir ve yağmur damlalarının düşüşünü izleyebilir ya da dışarıdaki karın keyfini çıkarabilir.

Gökyüzü Işığı 2 ve Gerçek Gökyüzü Görüntüleri (Gerçek Gökyüzü Görüntüleri sadece Pro'da)

Anında, nefes kesen güzellikte gökyüzü görüntüleri. 39 gerçek gökyüzü ve onlar için önceden ayarlanan Gökyüzü Işığı ayarları ile Lumion 9, tasarımlara tek tıkla açık bir sabah, bulutlu bir öğleden sonra veya unutulmaz bir gün batımı etkisi kazandırıyor.

Lumion hdri

Sadece gökyüzünü değiştirmek, tasarımın tüm aydınlatmasının, saniyeler içerisinde elde edilen kaliteli görsellere uygun şekilde değişmesini sağlıyor.

Özelleştirilebilen 3D Çimen (Sadece Pro)

Süs bahçesinden parka Lumion peyzaj tasarımlarında gerçekçiliği aşılamaya yardımcı oluyor. Yeni gelen 3D özelleştirilebilir çimen malzemeleri ve ön hazırları sayesinde izleyicilerle bağlantı kurulmasını sağlıyor ve görenleri sanki ön bahçedeymiş gibi hissettiriyor.

Ayrıca aynı sahnede birden çok 3D çimen bir araya getirilip karıştırılabiliyor. Yabani otlar ya da harika bir yaz günü barbekü yapmak için kesilmiş çimenler hepsi özelleştirilebilen çimenler ile mümkün.

Atmosferik Yağmur ve Kar

Tasarımların gerçek duygusunu, yeni Atmosferik Yağmur ve Kar ile ifade etmek mümkün. Sadece bir tıklama ile, hafif bir çiselemeden yoğun yağışa, kışın yumuşaklığından tipiye, istenilen ortam oluşturulabiliyor.

Atmosferik Yağmur ve Kar lumion

Atmosferik Yağmur ve Kar, Foto ve Film modundaki Yağış efekti altında yer alıyor.

Rhino için LiveSync

Lumion 9 ile gelen Rhino için LiveSync ile, değişiklikleri gerçek zamanlı görselleştirecek şekilde, eş zamanlı modelleme ve render işlemi gerçekleştirmek mümkün. Biçim geliştirme ve model oluşturma süreci devam ederken kamera perspektiflerini ve malzemeleri senkronize ederek, tasarım oluşturma tamamen farklı bir biçimde deneyimlenebiliyor

LiveSync sadece Rhino 6 ile kullanılabilir.

Tüylü Malzemeler

Lumion 9 ile herhangi bir zemine, duvara veya tavana tüylü malzemeler uygulanabiliyor.

Saniyeler içinde halı, yumuşak bir battaniye ya da oyuncak bir ayı oluşturulabiliyor.

Kolaylaştırılan Sahne Oluşturma İş Akışı

En hızlı render motoru, bir üst vitese geçti. Doğal ve sezgisel sahne oluşturma. Objelerin, malzemelerin, efektlerin ve pek çok diğer unsurun oluşturulmasında tek tıklamalı kontroller. Sıfırdan, etkileyici sunumlara, rekor sürelerde erişilebiliyor.

Yeni Eğitim Filmleri

Lumion 9 ile çalışmaya aşağıdaki eğitim filmleri izlenerek başlanabilir.

Canlı Çevreler. Güzel Hacimler. Her Zamankinden Daha Hızlı Görseller.

Lumion Pro görselleştirme yazılımı, tüm özellikleri ile 7 gün süresince kullanıcıların kendi projelerinde ücretsiz olarak test edilebilir.

Ürünler hakkında daha detaylı bilgi almak için >>

90 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page