top of page
Ara

Su Yalıtımının Yeni Yıldızı SikaProof® A+

Yeni ürün ve teknolojiler konusunda öncü olan Sika, su yalıtımı grubundaki yeni yıldızı SikaProof® A+ ile yüksek performanslı çözüm sunuyor.


Agresif zemin koşulları ve gerilmelerle karşı karşıya kalan ya da tamamen kuru bir iç ortam sağlaması gereken özel bodrumlar ve diğer zemin altı yapılarının kullanıcılarına daha uzun bir servis ömrü sağlamaları için hem dayanıklı hem de su geçirimsiz olmalıdırlar. Su yalıtımının bir görevi de de beton yapının kendisinin agresif doğal ortamların olası zararlı etkilerine ve toprak ve zemin veya deniz suyundaki gazlara karşı korumasıdır.

Sika, yeni bodrum yapılarının sağlam ve güvenli şekilde su geçirmez olarak inşa edilmesi veya mevcut yapıların bu şekilde korunabilmesi için gerekliliklerin tamamını kolaylıkla karşılayan ve yapı sahibinin ihtiyaçlarını güvenli şekilde karşılayan temel yüzeyine tam yapışan ve yüksek esneklikte TPO membran sistemleri sunuyor. Günümüzde bodrum katları ve diğer zemin altı yapılar, yapı sahiplerinin yerleşim amaçlı binalarda bodrum katlarında yaşam ve dinlenme alanlarını idame ettirmekten veya ticari amaçlı kullanılan binalarda özel teknik tesisler, hizmetler ve hassas depolama alanlarından kaynaklanan gereksinimlerinde günden güne daha zorlu performans özelliklerini karşılamak zorunda.

Kolay, hızlı ve güvenli uygulaması sayesinde özel SikaProof® A+ sistemi yalnızca yeni yapılar için kullanılabilmekle kalmıyor, aynı zamanda mevcut bodrum yapılarının restorasyonunda giderek artan bir öneme sahip oluyor.


Temel yüzeyine tam olarak yapışan SikaProof® membran sistemleri, tam yüzey bağlayıcılığındaki kilit nitelikleri sayesinde söz konusu yüksek düzeyde kuru ortamı sağlıyor. Beton yapıları korumanın yanı sıra betonla birlikte tam yüzey bağlayıcılığı sağlıyor ve membrana bir zarar gelmesi durumunda beton yapı ile membran sistemi arasındaki yanal su geçişini önlüyor.

SikaProof® sistemleri sayesinde elde edilen yüksek derecedeki güvenilirliği ve su geçirmezlik korumasıyla birlikte dünya çapında sahip olduğu 50 yılı aşkın deneyim, yapı sahiplerine, şartname ilgili ve sorumlularına ve müteahhitlere hedeflerine ulaşmada en üst düzey güveni sağlıyor.

Nasıl Çalısır?

Beton tamamen yapışkan yalıtım teknolojisi; Sika Proof®A+ su yalıtım membranı ve yapısal beton arasındaki su geçislerini ve kaçaklarını engelleyen bir sistemdir.

Sika Proof® A+ yalıtım teknolojisinde çift yapışma özelliği en önemli unsurlardan biri. Hibrit yapışma tabakası sayesinde hem kimyasal hem de mekanik yapışma sağlıyor. Bu özellik sayesinde membranda herhangi bir bölgesel tahribat olması durumunda bile olası kaçaklar önlenebiliyor.

Avrupa pazarı için CE sertifikalı olan ve ilgili uygunluk testleri yapılan Sika Proof® A+ yalıtım sisteminin, genleşme ve inşaat derzleri, boru girişleri, kazık başı bağlantı vb. gibi gerekli tüm detay çözümleri ayrıca test ettirilip, bu uygulamalar için onaylatıldı.


KULLANIM SikaProof® A+ sadece profesyonel kullanıcılar için uygundur. Temeller ve toprak altında kalan diğer yapılarda su yalıtımı, beton koruma veya nem yalıtımı amacıyla kullanılıyor. Uygun kullanım alanları: Betonarme temeller Tek yüz ve çift yüz betonarme perdeler Genişletme veya tamirat amaçlı uygulamalar Prefabrik elemanlar ÖZELLİKLERİ / AVANTAJLARI Beton dökümü ve donatı montajı öncesinde soğuk uygulanır. Taze betona mekanik ve yapıştırıcı ile tutunur. Yüksek elastiklik ve çatlak köprüleme kapasitesine sahiptir. Beton ve membran arasında suyun yatay olarak hareket etmesi mümkün değildir. Çeşitli standartlara göre yüksek su geçirimsizliği test edilmiştir. Uygulandığı betonarme yüzeye tamamen ve kalıcı olarak yapışır. Yeraltı suyu ve toprakta bulunan agresif kimyasallara dayanıklıdır. Tamamen yapışan ek yerleri sayesinde uygulaması kolaydır. Geçici olarak hava koşullarına ve maruz kalacağı UV etkisine dayanıklıdır. Diğer Sika su yalıtım sistemleri ile birlikte kullanılabilir. Sika Yapi Kimyasallari A.S. A: İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi – 34956 Tuzla T: 0 216 581 06 00 W: tur.sika.com

4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page