top of page
Ara

2020’nin En Çok Kullanılan Render Motoru

CGarchitect, arch viz pazarında 50’den fazla render motorunun kullanımını ölçen 2020 Mimari Görselleştirme Rendering Anketinin sonuçlarını açıkladı.

Sonuçlara pek şaşırmasakda yine anketin lideri vRay render motoru oldu. Corona render motorunuda satın alan Chaos Group bu alanda elini iyice güçlendirdi. Çünkü anketin 2. sırasında da Corona render motoru var.

GPU oluşturucular arasında, V-Ray GPU, önceki anketten bu yana kullanımda önemli bir azalma gördü, Unreal Engine, Twinmotion ve Enscape kullanımı önemli ölçüde arttı. CGarchitect render anketi 2016 yılından beri bu pazardaki trendleri gün yüzüne çıkarıyor. Bu yıl ki anlet 4. defa düzenleniyor ve 2529 kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Ayrıca şunu da belirtelim. Anketlerden elde edilen ilginç bir bulgu, son yıllarda GPU oluşturmaya artan ilgiye rağmen, CPU oluşturma motorlarının üretimin temelini oluşturmata devam ediyor.

16 Haziran ile 11 Eylül tarihleri arasında farklı Facebook grupları ve CGarchitect platformu üzerinde toplanan veriler işlenere aşağıdaki gibi bir grafik oluşturulmuş. Son 3 yıla ait en çok kullanılan render motorunu karşılaştırabileceğiniz alağıdaki sonuçlardan başka tüm listeye de göz atabilirsiniz.


Kaynak : ArtOfCgi

12 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page